Tudi letos smo se na Osnovni šoli III Murska Sobota priključili Tednu pisanja z roko 2021. V Društvu Radi pišemo z roko, ki je tudi organizator osrednjega dogodka, si prizadevajo ozaveščati o pomenu te izvirne in neponovljive fine motorične spretnosti, ki se vzdržuje z vajo, tj. s tem, da pišemo.
Prav je, da tudi na naši šoli podpremo in poudarimo pomen pisanja z roko, ki med drugim zagotavlja: boljši spomin, ustvarjanje več idej, dolgotrajnejšo pozornost, celovitejše delovanje možganov, izražanje spoštovanja in naklonjenosti, izboljšanje finih motoričnih sposobnosti itd.
Vabim vas, da si v predstavitvi https://view.genial.ly/60054d45e1ef6e0d2aa36a39/learning-experience-didactic-unit-teden-pisanja-z-roko-2021-na-os-iii-murska-sobota ogledate letošnje ambasadorje Tedna pisanja z roko 2021 in njihove rokopise, preizkusite se lahko tudi v kvizu.
Na koncu pa tudi sami kaj napišite, ustvarite … Že lani smo dokazali, da zelo radi pišemo z roko, prepričana sem, da bo temu tako tudi letos.

Aleksandra Grah, koordinatorka