V petek, 9. 10. 2015, se je naša učilnica spremenila v »mizarsko« delavnico. Še preden smo poskrbeli za zaščitne podlage na šolskih klopeh, smo si ogledali prinesene avtomobilčke – igrače in ugotavljali njihov pogon za gibanje. Potem pa akcija – tudi mi bomo izdelali svoje vozilo. Pobrskali smo po tehniški škatli z gradivi in načrtom. Začeli smo z merjenjem, žaganjem letvic, z brušenjem lesa, rezanjem kartona in luknjanjem z luknjačem. Slednje je bilo najbolj hrupno. Med seboj smo si pomagali in na koncu dneva preverili delovanje naših vozil s pogonom na zrak. Napihnili smo balone (kar tudi ni bilo lahko) in zrak je potisnil naša lesena vozila naprej. Nekateri so prevozili večjo razdaljo, drugi krajšo. Vsi pa smo bili prijetno presenečeni. Za še večje presenečenje in navdušenje pa so poskrbeli naši starši, ko so na 1. roditeljskem sestanku izdelali izdelek za nas – kot darilo oz. majhno pozornost ob letošnjem Tednu otroka.
Učenci in učiteljica 4.a razreda
dscn4916_1Več slik si lahko ogledate s klikom na sliko.