V petek nas je obiskala naša bivša učenka Iva Horvat. Prišla nam je predstavit svojo humanitarno dejavnost, ki jo je avgusta opravljala v Gambiji, v zahodni Afriki. V Gambijo se je odpravila z letalom, s seboj pa je vzela tudi vse stvari, ki smo jih učenci spomladi zbrali za tamkajšnje otroke. Tam je preživela 3 tedne. S svojimi sodelavkami je vsak dan v šoli in vrtcu poučevala otroke in jih razveseljevala. Po končanem pouku pa so se odpravile na plažo, tržnico, v trgovino… Iva nas je s to predstavitvijo ganila, saj nam je učencem pokazala, kako smo razveselili otroke z našimi zbranimi pripomočki.
Dala pa nam je tudi misliti, da moramo biti hvaležni za stvari, ki se nam v vsakdanjem življenju zdijo samoumevne.

Živa Rituper, 9.b