V četrtek smo v 1. b razredu prejeli pismo prvošolčkov 1. a razreda Osnovne šole Rake. Bilo je veliko presenečenje. Poleg prijaznega pozdrava v pismu so za vsakega učenca v našem razredu izdelali pisane hobotnice, s katerimi smo okrasili našo učilnico. V nas se je vzbudila radovednost in smo poiskali kraj Raka na zemljevidu ter si na spletu ogledali tudi fotografijo njihove šole. Ker nas je zanimalo, koliko smo oddaljeni drug od drugega, smo vrisali na zemljevid oba kraja in poti, ki bi nas pripeljale do novih prijateljev. Ugotovili smo, da nam peš ne bi uspelo, zato bi potrebovali prevoz z avtom ali avtobusom. To vožnjo smo na nemem zemljevidu tudi preizkusili in spoznavali kraje, mimo katerih bi še potovali. Tudi v 1. a razredu Osnovne šole Rake je 15 učencev, torej enako število kot je nas. Razmišljali smo, kako bi jim odgovorili. Poslali smo jim pravljico Audrey Pen z naslovom Poljubljena roka, ki nam je še posebej ljuba, saj nam je pomagala premagati prve stiske ob vstopu v šolo. V ta namen je vsak od nas izdelal svojo roko, jo likovno opremil in na njej pustil prijazno sporočilo. Opremili smo kuverto z njihovim naslovom, vanjo dali izdelane »roke prijateljstva« s pravljico in seveda tudi pismom. Sedaj pa znova nestrpno čakamo odziv novih prijateljev na naše pismo.

Učiteljice in učenci 1. b razreda

img_20201012_132353_1