Letošnja tema ob Tednu otroka se povezuje s telefonom za otroke in mladostnike- TOM telefonom, ki letos praznuje 30-letnico delovanja. Enota TOM telefona v Murski Soboti, ki deluje pod okriljem Društva prijateljev mladine Murska Sobota, pa deluje v našem mestu od leta 1995. DPM Murska Sobota je ob obletnici pripravilo spletni prenos okrogle mize z naslovom “Odgovor je pogovor”. Namen okrogle mize je bil spregovoriti o pomenu anonimnega telefonskega pogovora za otroke in mladostnike. Ti se namreč srečujejo z mnogimi izzivi ob odraščanju, težavami, ki zadevajo odnose v družini, v šoli in med vrstniki, zadnje čase pa tudi s posledicami izbruha epidemije. Oddajanje je potekalo v živo preko Facebook profila DPM Murska Sobota. Spletni prenos okrogle mize so spremljali tudi naši predstavniki posameznih oddelčnih skupnosti.

Mentorica ŠS Darja Žižek

20201015_120259_1