Šolsko leto se spet bliža h koncu, zato smo z mladinskim pevskim zborom v zadnjih dveh tednih priredili kar dva koncerta. Mladinska pevska zbora OŠ Beltinci in OŠ III Murska Sobota sta se združila in skupaj pripravila kar 12 pesmi. Koncerta sta se imenovala OD ROCKA DO POPA. Na njima smo zapeli naslednje pesmi:

1. Hit the Road Jack
  2. Can’t help falling in love
  3. Here comes the Sun
  4. Imagine
  5. Lean on me
  6. Don’t stop me now
  7. Heal the World
  8. Stop
  9. Skyfall
  10. Viva la vida
  11. Perfect
  12. Shallow

Skozi te pesmi smo opisali zgodovino pop in rock glasbe. Prvi koncert se je odvijal na OŠ Beltinci v sredo, 12. 4. 2023, drugega pa smo priredili v Gledališču Park v Murski Soboti v ponedeljek, 17. 4. 2023. Na obeh koncertih sta dirigirala Tjaša Šimonka Kavaš in Miha Kavaš, na klavirju pa nas je spremljala Olga Kous. Na koncerta smo se pripravljali celo šolsko leto, OŠ Beltinci z zborovodjo Miho Kavašem, mi pa z zborovodkinjo Tjašo Šimonka Kavaš. Vaje smo imeli kar dve uri na teden ter še nekaj dodatnih vaj, prav tako pa smo imeli tudi dvoje intenzivne vaje, na katere so morali priti tudi dodatni učitelji, ki so nas spremljali in nam pomagali, če smo kaj potrebovali, zato se iskreno zahvaljujemo tudi njim za njihov čas in voljo, ki so nam ga posvetili. Učenci smo se tega dogodka zelo veselili in bilo nam je v veselje sodelovati z drugo šolo. Iskrena zahvala pa gre tudi učiteljema Tjaši in Mihi, ki sta v to vložila največ truda in nas na nastopa prekrasno pripravila ter nam podarila novo, čudovito izkušnjo.

Članici Mladinskega pevskega zbora OŠ III Murska Sobota Živa Grah in Blažka Zdolšek