V torek, 22. 3. 2022, smo na naši šoli organizirali 32. Medobčinski otroški parlament, katerega glavna vsebina je bila že tretje leto zapored MOJA POKLICNA PRIHODNOST. Na srečanju je sodelovalo dvanajst šol iz UE M. Sobota. Predstavniki šol so ob prihodi izžrebali svojo delovno skupino, v kateri so potem ob navodilih in smernicah debatirali in razpravljali o štirih podtemah. Podteme so bile: Tujina – da ali ne, Covid-19 in izbira poklica, Poklici prihodnosti in potrebna znanja ter veščine, Vpliv medijev, družbe in družine na izbiro poklica. Sodobna tehnologija se skokovito spreminja, razvija in kar se nam zdi danes nemogoče, bo že jutri mogoča resničnost. Takšni bodo tudi poklici prihodnosti – temeljili bodo na kombinaciji znanj, izkušenj, veščin in vseživljenjskem učenju. O vsem tem so predstavniki šol razpravljali v svojih skupinah, iskali rešitve za izzive današnjega časa in hkrati predstavljali zamisli in ideje za poklice prihodnosti.

Darja Žižek, mentorica OP in ŠS

IMG_0274_1