V četrtek, 30. 11. 2023, smo na naši šoli organizirali polfinale državnega prvenstva v akrobatiki. Gostili smo kar 250 učencev iz 29 šol in 4 PC.
Na tekmovanju so se naši učenci zelo dobro odrezali. Najmlajše deklice v sestavi Kenija Švenda, Neža Šmid, Zara Gregorc, Veronika Camplin, Eva Pertoci, Anela Marlot in Zoja Lang so bile prve. Ekipa mlajših deklic v sestavi Mara Recek, Antonela Sedonja, Aneli Marič, Lana Skandali in Manja Žalig je bila tretja. Med starejšimi dečki je Lan Šalamun bil drugi, Keanu Švenda pa tretji. Ekipa najstarejših deklic Maša Žalig, Jerca Recek, Ela Gomboc, Leni Cipot in Mija Škraban je z izvrstno izvedbo elementov premagala vso konkurenco in osvojila prvo mesto.
Z naše šole se je 8 učencev uvrstilo na finale državnega prvenstva v akrobatiki, ki bo v torek, 12. 12. 2023, v Kopru.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem.

Mentorica: Polonca Horvat