S podelitvijo priznanj v MIKK-u se je v ponedeljek, 24. 4. 2023, uradno zaključil literarno-likovni natečaj z naslovom Kakšen bo svet leta 2050.
Natečaj je razpisal Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti – Območna izpostava Murska Sobota. Osnovnošolci so s svojimi kreativnimi izdelki razmišljali o prihodnosti in o podnebnih spremembah, ko so eden najbolj perečih problemov sodobnega časa. Naši šesto- in sedmošolci so domišljiji dali prosto pot, tako da je nastalo kar nekaj zanimivih izdelkov. Literarna dela je ocenjeval Robert Titan Felix, pesnik, pisatelj in urednik, likovna dela pa Saša Bezjak, akademska slikarka in likovna pedagoginja, ki sta v vsaki kategoriji izbrala po 3 dela, zmagovalno, drugo- in tretjeuvrščeno za vsako posamezno kategorijo. Z zgodbami sta najbolj prepričali Neža Juričinec in Tia Lülik, z likovnim ustvarjanjem pa šestošolka Rija Pertoci.

Aleksandra Grah in Polonca Štumpf, mentorici