Znani so uradni rezultati državnega tekmovanja iz znanja Vesele šole, ki je na OŠ Tišina v sredo, 10. 4. 2024.
V letošnji Veseli šoli je tekmovalo 26 učencev od 4. do 9. razreda. Vsebine za pripravo na tekmovanje so bile dostopne v edini najstniški reviji, ki je še na voljo v tiskani obliki – reviji Pil. Tekmovanje Vesele šole je dvostopenjsko, in sicer šolsko in državno tekmovanje. Naši učenci so se odlično odrezali že na šolskem tekmovanju, ki je bilo marca. Poleg učencev, ki so napredovali na državno raven, so priznanja na šolski ravni osvojili šestošolec Aleksander Nelson Hujs, osmošolki Naja Gjerek in Bronja Fekonja ter devetošolka Maruša Durič.
Za odličja na državnem tekmovanju so se potegovali naslednji učenci: Petošolka Hana Pozvek, sedmošolci Jaša Sreš, Blažka Zdolšek, Živa Grah in Mija Škraban. Hana Pozvek se je na državnem tekmovanju izvrstno odrezala in osvojila srebrno priznanje.

Čestitke vsem tekmovalcem!

Aleksandra Grah, mentorica Vesele šole