17. septembra obeležujemo dan zlatih knjig. Na ta dan se je rodil in 80 let kasneje umrl znani slovenski pisatelj France Bevk, ki je dejal, da je “dobra knjiga – zlata knjiga”. Na ta dan se vsako leto začne branje za bralno značko, ki se uradno zaključi z 2. aprilom, ob mednarodnem dnevu knjig za otroke. Dnevu zlatih knjig v čast tradicionalno poteka po Sloveniji vrsta prireditev, povezanih z branjem in knjigami. Ob tem dnevu šolske knjižnice obiščejo prvošolčki, ki vsako leto v dar prejmejo darilno knjigo. Letošnji prvošolci bodo knjige društva Bralna značka in partnerjev prejeli v tednu otroka (2.-8. oktober) in takrat bodo prvič obiskali šolsko knjižnico.
Ob dnevu zlatih knjig v mesece septembru poteka tudi Nacionalni mesec skupnega branja. Posebna pozornost je letos namenjena promociji nacionalnih projektov za spodbujanje branja in bralne pismenosti v domačen in mednarodnem prostoru, branju strokovne in stvarne literature ter medgeneracijskemu branju. Tudi letos pri urah slovenščine v vseh razredih glasno beremo književna dela, saj se zavedamo, da so glasno branje, pogovor z učenci in čas, ki ga temu skupaj namenimo, nenadomestljivi.