V torek, 7. 11. 2023, smo se učenci 7. a razreda Osnovne šole III Murska Sobota skupaj z našo učiteljico slovenščine Aleksandro Grah in šolsko knjižničarko Jano Merica odpravili v Pokrajinsko in študijsko knjižnico Murska Sobota. Tam nam je prijazna gospa in knjižničarka Vesna Radovanovič povedala nekaj o bibliografskem sistemu COBISS in tudi nekaj o aplikaciji mCobiss. Izvedeli smo veliko zanimivega. Med drugim tudi to, da v naši knjižnici pogosto ne znamo poiskati knjig. Knjižničarka nam je najprej razložila, kako se naj lotimo iskanja, nato smo se tudi sami preizkusili v iskanju knjig na policah. Predstavila nam je tudi nacionalni projekt Rastem s knjigo. Več smo izvedeli tudi o knjigi z naslovom Modri otok, ki smo ga ob koncu obiska dobili v dar. Zelo smo se zabavali in hkrati spoznali, kako lahko uspešno najdemo izbrane knjige na knjižnih policah.

Mija Škraban in Blažka Zdolšek, 7. a