V Galeriji Murska Sobota se je z odprtje razstave zaključil literarno-likovni natečaj z naslovom “Moje super moči, da se dobro zgodi”.
Z natečajem, ki so ga razpisali v Društvu prijateljem mladine Murska Sobota, so predšolske otroke in učence osnovnih šol iz Mestne občine Murska Sobota želeli spodbuditi k ustvarjanju in umetniškem izražanju o zanimivi temi – ustvarjanju boljšega, lepšega sveta po njihovih pričakovanjih. Kot je povedala predsednica DPM Murska Sobota Lili Miloševič, je na oceno komisije prispelo 50 likovnih in 15 literarnih del, ki so bila razvrščena v tri kategorije, in sicer 1. skupina vrtec, 2. skupina otroci od 1. do 5. razreda, 3. skupina učenci od 6. do 9. razreda. Komisija je imela težko nalogo, saj so bila prav vsa dela izvrstna in polna ustvarjalnosti. Naši učenci so se odlično odrezali in osvojili prva tri mesta. Čestitke!

LIKOVNI NATEČAJ

1. mesto: Nesrin Aksoy, 6. a
  2. mesto: Vesna Gomboc, 6. a
  3. mesto: Bine Tratnjek, 7. a

LITERARNI NATEČAJ

1. mesto: Jakob Klemenčič, 7. a
  2. mesto: Martin Vukan, 7. a

Literarno-likovni izdelki vseh sodelujočih učencev so razstavljeni v galerijski izložbi in bodo na ogled vse do 31. decembra.

Mentorici Mihaela Ružič in Aleksandra Grah