V četrtek, 22. 2. 2018, je na Oš Grad potekal medšolski otroški parlament, ki sva se ga udeležili tudi učenki naše šole. Po prihodu na šolo smo si v občinski hiši najprej ogledali uvodno prireditev. Učenci so z igrami predstavili in primerjali šolo nekoč in danes. Nato so nas razdelili v skupine. Vsaka skupina je obdelala eno izmed tem, povezanih s šolstvom in šolskim sistemom. Teme so bile: Šola je vrednota, Šola so odnosi, Šolska pravila, Šola za življenje.
Ko smo končali z delom, je sledila malica, nato pa predstavitev dela vsake izmed skupin ter debata. Vsak učenec je lahko povedal svoje mnenje. Skupaj smo poskusili najti težave in rešitve , ki jih bosta 2 izvoljena predstavnika posredovala v parlamentu v Ljubljani. Upamo, da nas bo ministrstvo upoštevalo in vpeljalo kakšne željene spremembe v šolski sistem.

Staša Korpič in Maja Merklin, 8.razred