Osnovna šola I Murska Sobota je v sredo, 12. 2. 2020, organizirala 30. medobčinski otroški parlament, na katerem so mladi razpravljali na temo “Moja poklicna prihodnost”. Učenci so se v proaktivni čajnici ukvarjali s svojo poklicno prihodnostjo, razpravljali so o uporabnih znanjih ter veščinah, ki jih pridobivajo v času šolanja. V skupinah so se razvijale zanimive debate, učenci pa so predlagali konkretne rešitve določenih problemov, podajali odgovore na vprašanja, pripombe in predloge. Ena izmed njihovih ugotovitev je bila tudi, da so po končanem devetem razredu še vedno premladi za tako pomembne odločitve, kot je izbira poklica. V predsedstvo parlamenta je bila predlagana tudi naša učenka Sanja Balažic.

Mentorica šolske skupnosti in Otroškega parlamenta Darja Žižek

img_e0478