Na šoli bo od 16. 3. 2020 pa do preklica organizirano nujno varstvo otrok. V varstvo so lahko vključeni učenci od 1. do vključno 5. razreda osnovne šole, vendar ne v skupini, ki je večja od šest otrok. Nujno varstvo učencev se izkazuje s pisno izjavo delodajalca pri kateremu so starši zaposleni (pridobi starš), da opravljajo delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah. Takšno delo opravljajo zdravstveni delavci, zaposleni v civilni zaščiti, vojski in policiji in v drugih službah, ki so pomembne za oskrbo prebivalstva. Do 19. 3. 2020 je lahko to določilo v izjemnih primerih tudi opuščeno, saj si morajo starši pisne izjave šele pridobiti, postopek pa lahko traja kakšen dan. Ravnatelj tako na podlagi ustne izjave ali poznavanja prosilca varstvo otroku odobri brez dokazila. Po 19. 3. 2020 se ta možnost izkazovanja potrebe prekine in jo nadomesti pisna izjava. Edini pogoj, da se lahko učenec vključi v nujno varstvo je, da je zdrav in da ne kaže znakov bolezni.

V primeru, da potrebujete varstvo in za vse dodatne informacije prosimo, da pokličete na telefonsko številko:
031 337 630 (ravnateljica) ali 041 889 888 (pomočnica ravnateljice).