Slovenija se je znašla v primežu epidemije koronavirusa. Tako kot v vrtcih, fakultetah in še marsikje so tudi naši otroci in najstniki ostali doma. Druženja, kot smo jih bili vajeni, niso dovoljena. Za otroke in najstnike je to obdobje težko. V tem času stopajo v ospredje aplikacije za sporočanje in družabna omrežja, ki omogočajo alternativo druženju v živo. Uporabo spletnih komunikacijskih orodij v teh dneh priporočajo mnogi, tudi politiki, saj lahko do neke mere nadomestijo druženje. Svet se je v tem pogledu obrnil na glavo. Otroci in najstniki so imeli v “normalnih časih” omejen dostop do interneta, zdaj pa je ta postal orodje za njihova druženja. Upajmo, da ne za dolgo. Vendar pa je treba pri uporabi teh orodij biti pozoren na nekatera tveganja in pasti.
Povezava  Safe.si Da ti ne bo dolgčas, ko si doma…

Zlatka Horvat, knjižničarka